Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gelové nehty a modeláž nehtů

 

Návod na gelové nehty a modeláž nehtů

Příprava nehtů pro gelový tip

Příprava nehtu je velmi důležitá pro výsledek modeláže. V případě nesprávné přípravy bude výsledek neúspěšný

Nehty vždy očistěte čističem před broušením. Čistící tampon vyhoďte, opakovaným použitím byste nanesly nečistoty zpět na nehet. Kůžičku kolem nehtu odsuňte. Nehet zbruste pilníkem 180 a odstraňte z něj všechen lesk. Nehet očistěte čističem a zkontrolujte, jestli jsou odstraněna všechna lesklá místa. Nehet by měl vypadat jako by byl poprášen bílým práškem, pokud ano, je vše připraveno k dalšímu kroku.

Lepení tipu na nehet

Tato operace je velmi jednoduchá. Transparentní tipy jsou poslední dobou více populární, ale vyžadují perfektní lepení. Nalepený tip nečistěte čističem. Všechny zbytky lepidla odstraňte, mohlo by dojít k odchlipování. I když použijete více lepidla, nepomůže to ke zlepšení přilnavosti. Používejte přesné množství lepidla na plochu, kde dochází k překryvu nehtu s tipem. Před modeláží můžete povrch tipu jemně zbrousit pilníkem pro jeho lepší přilnutí.

Modeláž gelového nehtu

Gel nepoklepávejte štětcem, hrozí vznik bublin, které pak zůstávají na povrchu. Na štětec netlačte. Nikdy nepohybujte při aplikaci gelu štětcem nahoru a dolů, štětec by se úplně od gelu měl odtáhnout jen zřídka. Nedotýkejte se štětcem nehtu. Nenanášejte gel poklepáváním, správně by se měl aplikovat nanášením jedním tahem.

Jak na celkovou modeláž

jako první nanášejte Primer, tento přípravek je určen k dezinfekci a odmaštění vašich nehtů a zaručíte tak dokonalé přilnutí materiálu na váš nehet. Primer nenanášejte na umělý nehet, to by mohlo mít za následek nepřilnutí gelu. Nenahrazujte ho lihem. První vrstvu nanášejte na středový bod a směřujte směrem na konec nehtového tipu. Štětcem se snažte gel rolovat zpět ke středovému bodu. Nakonec ho roztáhněte kolem nehtového lůžka, aniž by došlo k odtažení štětce od nehtu. Vytvrďte v UV lampě. Doba vytvrzování gelu je závislá na výkonnosti UV lampy a druhu gelu.

Druhou vrstvu nanášejte od středového bodu směrem ke konci tipu. Tuto vrstvu naneste přibližně 2mm od nehtového lůžka a bočních stěn nehtu. Po přebroušení nehtu naneste konečnou vrstvu. Ta by měla pokrývat celý nehet, ale zároveň se nesmí dotknout nehtového lůžka a bočních stěn nehtu. Také můžete nanést lesk, který se dá vytvrdit v UV lampě. 

Pokud používáte jednofázový gel, vytvářejte jednotlivé vrstvy pouze tímto gelem. V závislosti na hustotě gelu mohou někdy stačit jenom dvě vrstvy.

Jak správně doplnit

Začněte rolovat vrstvu gelu u stresového bodu směrem ke konci tipu.

Návod na používání formy

Používání formy k vymodelování tipu je velmi složitá metoda, s níž se docílí prodloužení nehtu, ale výsledek za to stojí.

Formu umístěte přesně mezi nehet (nehet musí být minimálně 2mm dlouhý) a začátek prstu. Většinou budete muset formu poupravit odstřihnutím, aby se dobře přichytla kolem prstového oblouku. Tímto se docílí přizpůsobení zešikmení nehtu a výsledné prodloužení bude přesné. Použijte dřívko, které pomůže k přesnému přichycení formy. Pokud je forma přesně uchycená naneseme gel rolováním na formu a přesahující krátkou část nehtu. Pečlivě očištěným štětcem začistěte konturu a dejte do UV lampy. Poté pokračujte dle návodu v předchozí části.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gelové nehty

(Hanka, 7. 9. 2013 19:14)

jsem laik,ale do dneška jsem nějak nepochopila,jaký je rozdíl mezi gelovými a umělými nehty:)

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 20380
Měsíc: 284
Den: 9