Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pedikůra

 

Trápí vás otlaky, popraskané paty či plíseň mezi prsty, nebo si chcete vykouzlit zajímavě barevné nehty? Nechcete platit drahé peníze na pedikúře? Nebo chodit na ní prostě nemáte čas? Ulevit a zkrášlit vaše nožky můžete i doma. Stačí vám malý lavor, pár šikovných nástrojů a vaše obratné ruce.

Stejně jako o nehty a kůži na vašich rukou tak i o vaše nožky musí být stejně pečlivě postaráno. Jak? Vyzkoušejte náš návod na domácí pedikúru!

Týdenní péče:
Jendou týdně provádějte komplexní pedikúru podle našeho návodu na domácí pedikúru.

Denní péče:
Každý den - ráno i večer, při koupeli myjte nohy mýdlem mezi prsty a po koupeli meziprstný prostor dosucha vytřete ručníkem. Zabráníte tak vzniku plísní mezi prsty. Ráno natřete nohy výživným krémem. Nechte působt alespoň 3 minuty a nevsáknuté zbytky krému setřete papírovým ubrouskem. Pokud vás trápí plíseň mezi prsty, vetřete ráno i večer mezi prsty krém proti písni. Večer po koupeli natřete chodidla krémem proti tvrdnoucí pokožce. Koupíte jej v drogerii i v lékárně. Po namáhavém dni můžete ještě před tím své chodidla 5 minut masírovat. Nejlépe uděláte, když o to požádáte partnera.

Návod na domící pedikúru

Nejprve je třeba nohy na ošetření připravit, a to koupelí v teplé vodě s rozpuštěnou solí nebo s několika kapkami oleje. Koupel nohou můžete provést třeba jen v obyčejném lavoru s vodou. Stačí, když koupel bude trvat 10-15 minut. Skvěle tak zjemníte jak kůži na nohou, tak i samotné nehty. Existují však také speciální masážní lavorky na nohy. Můžete použít i je.
Po koupeli odstraňte pomocí pemzy, kterou seženete téměř v každé drogerii, svraštělou a koupelem odmočenou kůži na patách, chodidlech, popřípadě i na prstech. Ošetřete kůžičku okolo nehtů a také samotné nehty - nejlépe jemným kartáčkem. Pemzou přejíždějte jako pilníkem po místech, kde kůže potřebuje obrousit a zahladit. Pokud takové místo přejedete prsty, poznáte, kde je obroušení třeba provést. Nedoporučuje se používání škrabek kovových, kterými se můžete lehce zranit. Nejoptimálnější jsou speciální pilníky na nohy a paty, které mají na sobě nalepený speciální smirkl - vypadá to stejně, jako smirkový papír. Obvykle mají dvě vrstvy - pro hrobí a pro jemnější pilování.
Poté zcela odstraňte starý lak na nehty. Použijte bavlněné nebo vatové tampónky. Ty namočte do odlakovače, chcete-li odbarvovače, a jemně s nimi otírejte nehty, dokud barva nezmizí. Jde-li barva dolu ztuha, nehte nehet v odlakovači pár vteřin namočený. Uvidíte, že by to mělo jít snáz.
A nyní zastřihávání nehtů. Je vždy důležité použít kvalitní nůžky k zastřihávání vašich nehtů na prstech u nohou nebo speciální pilník určený k pedikúře. Nehty je možné stříhat také speciálními kleštičkami. Při úpravě tvaru nehtů byste se měli vyvarovat kulatému tvaru, tzv. "okousanému vzhledu" a také příliš malé délce nehtů. Vždy nechte alespoň 0,5 mm nehtu vyčnívat nad okraj prstu na nohou. Správný tvar by měl vypadat asi jako čtverec se zaoblenými rohy.
Poté do suchých a očištěných chodidel a také kůži mezi prsty promasírujte výživným krém. Na nehty použijte speciální olej.
Po takovémto základním ošetření naneste na nehty první vrstvu bezbarvého laku, nejlépe vyživujícího a zpevňujícího. Pamatujte, že vrstva musí vždy úplně zaschnout! Po zaschnutí si vyberte barvu či vzorek a vyhrajte si s vašimi nehtíky, nápadům se meze nekladou. Jakmile vrstva zaschne, přetřete vaše nehty ještě jednou vrstvou. V případě, že jste zvolila vzorkované nehty, použijte bezbarvý lak, pokud jste si nehty zkrášlila výraznou barvou, aplikujte ještě jednu její vrstvu. Aby se vám nehty snadněji lakovaly a neotíral se vám ještě nezaschlý lak o nohy, použijte speciální molitanovou vložku mezi prsty.

Co nabízí salóny krásy?

Možná byste si přece jen dopřála péči profesionálního salónu. Víte, co můžete navíc čekat?

Parafínový zábal na nohy

Na nohy je samozřejmě možné a žádoucí aplikovat různé zábaly. Nežádanější je parafínový zábal. Po klasické pedikúře se nanáší speciální peeling na nohy, který odstraní zhrublou kůži a vyhladí pokožku na nohou. Poté se nanáší maska na nohy, která dodá nohám potřebnou vlhkost a výživu. Na masku se přímo aplikuje parafín. Teplo parafínu zaručuje účinnější vstřebání výživných substancí. Po této proceduře budou Vaše nohy jemné a hebké.

Masáže nohou


Příjemnou relaxační masáž si užijete díky vonným esencím obsažených v masážním oleji. Rostlinné extrakty a olej dodá pokožce i potřebnou výživu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ok blog

(bella swan, 3. 11. 2013 18:05)

blog is verry super.

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 23121
Měsíc: 135
Den: 3